tirsdag den 11. april 2017

Fantasy MS - Staň sa najlepším manažérom bonus na Euro!

S každou výraznou športovou udalosťou sa viažu aj rôzne hry pre jej nadšených priaznivcov. Nie inak tomu je aj v prípade tohtoročných majstrovstiev sveta. Oficiálne stránky FIFA umožňujú komukoľvek zúčastniť sa tzv. Fantasy súťaže, ktorá každého jednotlivca postaví do úlohy manažéra vlastného celku zloženého z priamych účastníkov brazílskeho šampionátu.
Základný princíp je jednoduchý. Reálne úspechy hráčov na ihrisku znamenajú prísun bodov vášmu tímu.Každý má jedinečnú šancu preukázať svoje futbalové znalosti v praxi a zasúťažiť si priamo či už s blízkymi, s bezmála pol milióna futbalových fanúšikov z celého sveta alebo si vychutnať napríklad tunajšie naduté diskutéri. Po veľkom záujmu o túto hru na EURO 2012 sa aj tento rok môžete tešiť na Eurofotbalovou ligu a pravidelné články, ktoré budú uchováva priestor k voľnej diskusii k tejto populárnej hre.
Pravi dlá:
Všetko podstatné je k nájdeniu na webových stránkach en.mcdonalds.fantasy.fifa.com.Kto už svoj účet na oficiálnych stránkach FIFA má napríklad vďaka minulému MS v Afrike, sa môže do súťaže iba prihlásiť bez ďalších registračných formalít.
Potom príde na rad zloženie tímu. Hráč má k dispozícii stomiliónovej obnos, za ktorý si zaobstará svojich dvadsaťtri vyvolených, teda rovnaký počet hráčov, aký majú všetci účastníci MS. Zaujímavou novinkou je, že táto široká súpiska vám bude musieť vydržať po celú dobu základných skupín. Každý futbalista bol na základe svojho renomé, štatistík a postavenie v národnom tíme ohodnotený primeranú sumou, a to tak, aby nebolo možné poskladať celú súpisku len z najväčších hviezd.Ďalej nie je povolené mať v tíme viac ako troch hráčov z jednej reprezentácie. Toto obmedzenie sa po odohraní základných skupín bude meniť a s každým ďal� �ím vyraďovacím okolo je možné vziať do tímu adekvátne vyšší počet hráčov.
Teraz prejdeme k voľbe základnej zostavy. Nie je vôbec potrebné lámať si hlavu so zobrazením hráčov na ihrisku. Hoci grafika zobrazuje napr. Thiaga Silvu na ľavom kraji obrany, jeho bodový zisk tým nijako ovplyvnený nebude.Zmeny formácie sa docieli výberom požadovaného rozostavenie v paneli nad grafikou ihrisko.
Dôležitým prvkom hry je možnosť striedať jednotlivé futbalistu aj v priebehu hracieho kola, a to za hráča z lavičky, ktorí majú zápas ešte len pred sebou. Súťažiaci, ktorí nemajú záujem sa "Fanta" venovať každý deň, však nemusia zúfať. Stačím im zvoliť si základné jedenástku podľa svojho najlepšieho uváženia a nič ďalšie riešiť nemusia, hoci sa ocitnú v nevýhode oproti aktívnejšom konkurentom.
Rozhodujúcim jazýčkom na váhach obvykle býva výber kapitána tímu, čiže futbalistu, ktorému sa počet získaných bodov v danom kole zdvojnásobí.Aj kapitánsku pásku možno počas každého jednotlivého kola prenášať na ďalších hráčov, ktorí majú svoje stretnutie ešte len pred sebou. Napr. dáte šancu Neymar do úvodného zápasu majstrovstiev, ten však nepredvedie taký výkon, aký by ste čakali. Pásku mu tak zoberiete a odovzdáte ju napríklad Lionel Messimu, ktorý má v tej chvíli prvý zápas s Bosnou stále pred sebou. Netreba zdôrazňovať, že podobné rozhodnutia sú trvalá, o svoje body striedaním a zmenami kapitána prídete permanentne.
Škála možného zisku bodov je v tejto súťaži naozaj pestrá.Dokonca aj defenzívne ladenie hráči, ktorí boli zvyčajne zabúda pre nedostatok gólov a asistencií, sa teraz môžu ukázať ako nepostrádateľné súčasti každej súpisky. Získavajú totiž body napr. Za zablokovanie strely či odobraté lopty. Krajné obrancovia a krídelníka hráči všeobecne môžu prosperovať z jedno bodového ohodnotenie za každé dva centrami do súperovej šestnástky. Presné znenie bodového systému nájdete v sekcii Rules (bod číslo päť).
Hoci sa jedná prvoplánovo o zábavu, je možné s trochou šťastia aj vyhrať zaujímavé ceny.Za celkové prvenstvo v súťaži môžete dostať zbrusu nové auto, ďalšie popredné umiestnenie potom ponúka zisk oficiálneho lopty majstrovstiev, dres jednej zo zúčastnených reprezentácií či mobilný telefón. Bližšie informácie sú k nájdeniu v sekcii Prizes.
Eurofotbalová liga
Okrem automatického zaradenie do hlavného rebríčka spolu so všetkými ostatnými môže byť každý hráč súčasťou neobmedzeného počtu ďalších minilig, či už otvorených verejnosti či zaheslovaných len pre tých najbližších. Oproti zvyku tu v rámci MS neuvidíte koncept zvaný Head to Head, kedy sa hráč v každom kole stretne s protivníkom v priamom súboji o tri body za výhru a bod za remízu do tabuľky.Ako jediný typ ligy tak zostáva ten najjednoduchší - víťazom je hráč, ktorý nazbiera najvyšší počet bodov.
Nižšie nájdete odkaz na vstup do Eurofotbalové ligy, ktorá je voľne prístupná všetkým tunajším návštevníkom: en.mcdonalds.fantasy.fifa. com / Leagues / 22050.
Ak túto (či akúkoľvek inú ligu) neuvidíte v sekcii "My Leagues", vedzte, že problém nie je ani na našej, ani na vašej strane.

Nezostáva než veriť, že sa štartom majstrovstiev doladí FIFA všetky zostávajúce detaily do bodky a budeme si môcť užiť tento futbalový sviatok ako diváci aj manažéri v jednej osobe.Uzávierka zostavenie súpisiek je stanovená na počiatok majstrovstvách, teda úvodné výkop zápasu Brazílie s Chorvátskom vo štvrtok 12. 6. v 22:00 stredoeurópskeho času.

Ingen kommentarer:

Send en kommentar